Zažili sme FIWARE Startup Boot Camp

Zažili sme FIWARE Startup Boot Camp

Uplynulý týždeň sme strávili v gréckych Aténach na druhom Fiware startup bootcampe. Cesty za zúčastnili za náš team BeeSafe CEO Peter Stražovec spolu s produktovou manažérkou Veronikou Jankovičovou.

Prvý deň sa niesol v znamení zoznamovania a úvodných prezentácií jednotlivých teamov. Na bootcampe sa zúčastnili startupy nie len z rôznych krajín ale i rôzneho zamerania od agrohospodárstva cez bezpečnosť až po inovácie v prekladateľskej sfére.

Druhý deň sme spolu s ostatnými účastníkmi trénovali rôzne formy pitchov od elevator po marketingový pitch, čím sme sa pripravovali na záverečnú časť nášho stretnutia a to prezentácia jednotlivých startupov investorom v 5 minútových kolách, ktoré obsahovali nie len pitch ale aj čas na otázky a odpovede či hodnotenia. V rámci workshopov, ktoré boli počas bootcampu sme plnili úlohy, ktorých cieľom bolo zlepšiť sa v rôznych softskills ako teamová spolupráca, kreativita alebo plánovanie úloh.

V tretí deň sme prezentovali projekt BeeSafe pred ôsmimi investormi, od ktorých sme dostali veľmi dobré hodnotenie na pitch, ale čo je zaujímavejšie, samotný projekt ich veľmi zaujal.

Počas takmer týždňa v Aténach sme tiež absolvovali viacero stretnutí zo zástupcami tamojších investičných skupín, kde aj napriek aktuálnej kríze, ktorú Grécko zažíva, sme pripravili pôdu pre ďalšie možné spolupráce na regionálnej báze.

Výborné jedlo, bohatá história, pulzujúci urbanlife a otvorení ľudia, ktorých sme stretli urobili náš pobyt výnimočným a z Grécka krajinu kam sa vždy radi vrátime.

 

BeeSafe

Comments